SERDÜLŐ VÁLOGATOTT LETT MOLOS ESZTERT
Az intézményi Bozsik program ide szezonjában az első téli óvodai tornát rendezték meg a Bethlen csarnokban november 28-án. Ez az örömteli esemény is mutatja a sportág népszerűségét, és azt, hogy akár ebből a programból is kikerülhetnek a jövő profi labdarúgói, akik népszerűvé, erőssé, világverővé tehetik a magyar labdarúgást.
Ismét nagy sikere volt a Bátori Sportnapnak. A röplabda torna nemzetközi, az akadályfutás országos kitekintésű volt.
Három fordulóval a bajnokság vége előtt már bajnok az NYBSC-TVP. A Nyírbátori kézilabdázók az NBI/B-re aspirálnak. A mostani bajnokság mostoha körülményei ellenére óriási győzelmi sorozatot produkált a gárda. A következő években, remélhetőleg már az új városi sportcsarnokban, a férfi másodosztályban is helytállásra készül a csapat.
A mostani bővítéssel nemzetközi szintű edzőközpont lett a nyírbátori asztalitenisz központ.
A Vasas Horgászegyesület 1981-ben 81 fővel alakult meg Nyírbátorban. Jelenleg 180 teljes jogú taggal és mintegy 500 pártoló taggal működnek, ami közel 800 főt jelent. A megye 63 horgászegyesülete közül a Vasas a harmadik taglétszámát tekintve. Az egyesület bázisa a Szénaréti-tó, ami remek helyszín a megszállott horgászok és a családok számára akár a sport, akár a kikapcsolódás szempontjából.
2001-ben jelent meg az első olyan sportévkönyv, amely Szabolcs-Szatmár-Bereg megye sportéletét mutatta be. A krónikaszerű évkönyvet 2021-ben már 20. alkalommal adták ki. Ahogyan az elsőben, úgy az utolsóban is olvashatunk Nyírbátorról. A városban zajló sportélet minden esztendőben produkált eddig olyan eredményeket, vagy változásokat, illetve érdekességeket, amelyek által Nyírbátor minden egyes sportévkönyvbe bekerült.
Idén sem maradnak nyírbátori téli kihívás nélkül az extrém sportolók. A Dragon Race ismert téli futama valamennyi versenyző számára maradandó élményt jelentett az elmúlt években. Így akik végigcsinálták a Dragon Ice pályáját valamelyik évben, bizonyára visszavágynak erre a különleges helyre. Sokakban bizonyára a versenypálya végét jelentő meleg vizes, szabadtéri gyógymedence maradt meg leginkább, hiszen aki teljesítette a kihívást, az ebben a medencében ért célba tulajdonképpen. Idén a Sárkány Fürdő területe nem használható, de a verseny elnevezéséből is kitűnő egyéni küzdelmek helyszíne így is változatos akadályokkal tűzdelt. A szervezők ezúttal a strand előtti erdőben és a régi kertészet területén alakíthatták ki az extrém versenypályát. A futam teljesítésére négy napot jelöltek meg a szervezők, de a nagy érdeklődés miatt megnyitották a február 27-i versenynapot is.
Ügyességi versenyeken vettek részt a nyírbátori lovasok több szeptemberi hétvégén is. Összesen több mint 20 gyermek képviselte a Nyírbátori Lovassport és Hagyományőrző Egyesületet az újfehértói majd a nyíregyháza-orosi versenyeken. A gyerekek szívesen járnak ezekre a programokra, szeretnek versenyezni, miközben természetesen gyakorolnak, látnak másokat lovagolni és rutint szereznek a későbbi megmérettetésekre.
Vecsésen az akadályhajtás versenyével szeptember első hétvégéjén befejeződött a XXIV. Vecsés kupa - Nemzetközi, Nemzeti fogathajtó verseny, amely egyben a 2020 évi magyar egyéni és csapatbajnoki döntő volt.Ragyogóan szerepeltek a megyei hajtók az országos döntőn, ahol 76 induló mellett a fogatversenyekre nem jellemző nagyszámú közönség jelent meg.
Egy régi elképzelés egyre inkább kezd valósággá válni. Nem kis elszántság, sok-sok győzködés és utánajárás, Csekő Sándor elkötelezettsége, fanatizmusa és makacssága kellett ahhoz, hogy az amúgy tényleg rangos nyírbátori asztalitenisz klub egy valóságos edző és versenyközpontot kapjon.